search_icon_irandoc
...
َ

نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران (گنج) رونمایی می‌شود

در راستای اجرای آیین‌نامه ابلاغی اخیر از سوی وزارت علوم‌، تحقیقات، و فناوری مبنی بر ثبت و اشاعه همه پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری در ایرانداک، نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران(گنج)، با امکان اشاعه اطلاعات و فایل تمام‌متن پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها رونمایی می‌شود.

 

به گزارش «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» ایرانداک با رونمایی نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران (گنج) با حضور دکتر روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف، امکان اشاعه اطلاعات و فایل تمام‌متن پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها را فراهم می‌آورد.

گفتنی است، پیشینة خدمات ایرانداک به دهة چهل بازمی‌گردد و کار پایگاه اطلاعات علمی ایران، نخستین بار در سال 1370 بر روی اینترنت شروع شد؛ و در گذر زمان، نسخه‌های گوناگونی از آن با فناوری‌های روز به‌کار رفته‌اند. این پایگاه هم‌اکنون مرجع بسیاری از پژوهشگران ایران و جهان است که بیش از 550 هزار کاربر، 80 هزار روزانه جست‌وجو در آن انجام می‌دهند.

اکنون بیشترین داده‌های روزآمد گنج از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ (پارسا)هاست، ولی قلمرو مدیریت اطلاعات علم و فناوری بسیار گسترده بوده و طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها،‌ رساله‌ها، پیشنهاده‌ها، پروانه‌های اختراع، گزارش‌های دولتی، همایش‌های علمی، نشریه‌های علمی، مقاله‌های علمی، ناشران علمی، و روزنامه‌ها و همچنین کتاب‌شناسی‌ها، واژه‌نامه‌ها، و فهرست‌های مستند نام‌ها را در بر داشته است.

نسخه آزمایشی پایگاه تازه اطلاعات علمی ایران (گنج) با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت عتف،  فردا دوشنبه 29 آذر 1395 ساعت 11 در تالار سخن ایرانداک رونمایی می‌شود.

تاریخ درج خبر : 95/09/28